Inteligentny dom

Marzysz o mieszkaniu, w którym spełnisz każdą swoją zachciankę bez podnoszenia się z kanapy? Nowoczesne technologie od zawsze służą poprawie ogólnego komfortu naszego życia, lecz to przez ostatnie kilka lat jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji, która z impetem wchodzi pod nasze strzechy. Koncept inteligentnego domu już dawno wyszedł poza sferę literatury science-fiction, stając się realną możliwością projektową, rozpatrywaną zarówno przypadku nowo budowanych nieruchomości, jak i obiektów już istniejących. Nasza firma przygotuje dla Ciebie centralny system sterowania wyposażeniem mieszkania, oparty na koncepcji internetu rzeczy.

Inteligentny dom — na czym polega?

Głównym założeniem systemów smart home jest objęcie wspólną siecią wszystkich lub wybranych elementów wyposażenia lub mediów. Użytkownik sprawuję kontrolę nad poszczególnymi częściami układanki za pośrednictwem centralnej jednostki sterowania — panelu na ścianie, komputera lub nawet aplikacji na telefon. Do systemów najczęściej objętych siecią należy oświetlenie — nierzadko z opcją regulacji natężenia — ogrzewanie, nagłośnienie oraz kino domowe, a także instalacje alarmowe i monitoring. Najnowsze modele artykułów RTV, a nawet AGD, często wyposażane są w moduły internetowe, co również pozwala czerpać korzyści płynące z sieci smart home.


Z grona licznych zalet, jakie niesie ze sobą inteligentny dom, na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się szeroko zakrojone możliwości konfiguracji. Dostosowanie temperatury panującej w każdym pomieszczeniu, wybiórcze oświetlenie czy obsługa sprzętów kuchennych z poziomu smartfona to zaledwie niektóre z wielu intuicyjnych funkcji tego rozwiązania. Jest to również inwestycja korzystna finansowo — dłuższa perspektywa czasowa to wymierna oszczędność energii elektrycznej — która jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo domowników.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Działamy kompleksowo — postaw na inteligentny dom

Przystosowanie nieruchomości do koncepcji smart home rozpocząć należy już w fazie projektowej. Nasza firma zajmie się kompleksowym przygotowaniem wspólnej sieci urządzeń i mediów — począwszy od etapu planowania, aż po implementację gotowych rozwiązań.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami wypełniając krótki formularz.