Instalacje odgromowe

Zadbaj o skuteczne zabezpieczenie przed silnymi wyładowaniami atmosferycznymi! Mogą prowadzić do znacznych uszkodzeń, nie tylko dla struktury samego budynku, ale również osób i sprzętu obecnych na jego terenie. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na ochronę przed niesprzyjającą aurą, piorunochrony dostępne w naszej ofercie stanowią proste remedium na tego typu zagrożenia. Wykonujemy kompletne instalacje odgromowe, które rozprowadzą energię elektryczną powstałą w wyniku wyładowania, zapobiegając wszelkim zniszczeniom, a tym samym — dodatkowym kosztom.

Instalacje odgromowe — kiedy warto zainstalować?

Krótka odpowiedź nie stanowi dla nikogo zaskoczenia, a brzmi ona — zawsze. Zniszczenia wynikłe z uderzenia pioruna mogą okazać się na tyle rozległe, że prosty remont niestety nie wystarczy na przywrócenie domu do stanu pełnej używalności. Instalacja odgromowa jest zalecana przede wszystkim na osiedlach o niskiej zabudowie lub w przypadku, gdy poszczególne posesje położone są w znacznej odległości od siebie, gdyż w tym przypadku stają się one łatwym celem dla wyładowań. Duże znaczenie ma również budowa samego domu — obiekty z materiałów łatwopalnych szczególnie warto wyposażyć w piorunochron, gdyż ryzyko powstania poważnych uszkodzeń jest stosunkowo wysokie.

 

Zasada działania instalacji odgromowych

Nowoczesne instalacje odgromowe w niemal niczym nie przypominają tych stosowanych jeszcze w ubiegłym stuleciu. Rozbudowana sieć metalowych przewodów — najczęściej wykonanych ze stali ocynkowanej, aluminium lub miedzi — umieszczonych w strategicznych miejscach obiektu ma na celu przechwycenie wyładowań elektrycznych, a następnie rozproszenie powstałej energii w gruncie, dzięki czemu uszkodzeniu nie ulega konstrukcja budowli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza oferta obejmuje montaż piorunochronu zarówno w obiektach już istniejących, jak i na etapie budowania nieruchomości. W przypadku drugim możliwe jest wykorzystanie metalowych elementów zbrojenia ścian, co pozwala na ograniczenie kosztów przedsięwzięcia. Istotnym aspektem jest również objęcie siecią wszelkich naturalnych zwodów, czyli wystających obiektów, które mogą ściągać na siebie wyładowania.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami wypełniając krótki formularz.